Kiedy zaczynałam pisać ten tekst, w wersji roboczej pierwsze zdanie brzmiało- lato powoli dobiega końca. Myślę sobie –tak Magda tak, dobij ludzi, śmiało.

Ale nawet jeśli dobiega, jest tyle dobrych rzeczy które mi się przytrafiły, tyle wspomnień i spraw za które jestem wdzięczna, że to z pewnością da mi siłę na najbliższy jesienny czas.
Mam dużo zdjęć, kilka pamiątek, zamroziłam owoce, zrobiłam pierwszy raz w życiu wiśniówkę (!). Smaki i zapachy o lecie przypominać mi będą na pewno.

Ale jest jeszcze jedna możliwość jak można zatrzymać te chwile na dłużej.

To takie miejsce, w którym wspomnienia lata i wakacji zamknięte są  w smakach, którym nie można się będzie oprzeć kiedy skosztuje się ich po raz pierwszy..

Pomyśl i przypomnij sobie…

🍧truskawka rozpoczyna wakacje. To moja faworytka- obiecuje słodkie lato, kusi kolorem i kształtem i nie ważne czy jest dodatkiem do deseru czy do szampana- smakuje zawsze tak samo obłędnie!

🍧czekolada… dziewczyny lubią brąz, ale chłopaki też! To przecież najlepszy afrodyzjak, kto się jej oprze skoro ma swoje ukryte działanie?

🍧mandarynka- orzeźwiająca i pyszna! Czego nam więcej trzeba w wakacje- orzeźwienia i soczystych doznań właśnie!

🍧kokos i mango? A któż z nas nie ma ochoty na odrobinę egzotyki? Powiedzmy sobie szczerze – w domu tego nie masz…

🍧masło orzechowe z porzeczką? A czemu by nie poeksperymentować?

🍧beza z kawą- wszystko co sprawia , że podnosi mi się i cukier i ciśnienie- tak jak lubię…

przystanek

Jeśli człowiek chcę się gdzieś zatrzymać, powspominać niech zrobi to na dobrym przystanku. Piękna z tego wyszła metafora, ale dziś dosłownie- Przystanek na słodko. Polecam całym sercem  ( i żołądkiem! ) bo brakowało u nas takiego fajnego miejsca! To nowa kawiarnia, gdzie oprócz pysznych lodów, napijecie się czegoś dobrego i zjecie wyśmienite ciasta.

Osobiście jestem fanką ich mrożonej kawy. A jeśli nie mogę się zdecydować czego akurat chcę, to biorę wszystko. Można się ograniczać, ale w sumie po co. Moje dziewczyny zadowolone, buzie uwalone – w sam raz do wycałowania, bo najczęściej od czekolady. A nie mówiłam, że afrodyzjak?

To było pyszne lato! i pamiętajcie- jeśli małe rzeczy nie będą nas cieszyć, to te duże tym bardziej nie…

***

Adres: ulica Batalionów Chłopskich 1E, 43-514 Kaniów. A więcej o Przystanku na słodko i ich ofercie przeczytacie tutaj -> https://www.facebook.com/Przystanek-Na-S%C5%82odko-100231121741070

zawsze

 

5 1 vote
Article Rating
Udostępnij