3 rzeczy, w których jestem dobra

Napisałam już, że nie umiem szyć. Kiepski ze mnie sportowiec, a i w kuchni znalazłoby się parę niedociągnięć.

Pora napisać w czym jestem dobra.

Mówienie o sobie, a tym bardziej mówienie o swoich mocnych stronach jest jak wiadomo dość trudne. Kiedy masz wymienić 3 rzeczy, w których jesteś słaba- powiesz od razu, a i dorzucisz jeszcze czwartą.

Gorzej, jeśli masz wymienić zalety. Wtedy jest trudniej- nie wiem czy ze strachu przed wyśmianiem, czy że wezmą cię za zbyt pewną siebie albo stwierdzą, że oczywiście się popisujesz.

A jakże ważna jest świadomość swoich mocnych stron!

Wiedza o nas samych, o tym co mamy najlepsze umacnia w nas poczuciu własnej wartości i daje siłę do dalszego działania!

Wystawienie się publicznie z jakimkolwiek przedsięwzięciem, twórczością czy własnym wizerunkiem zawsze zostaje poddane opinii. Hejt, który aż kipi, kiedy anonimowi albo nawet dobrze znani nam ludzie krytykują wszystko co się da, sprawia że ci ,którzy mają coś naprawdę wartościowego do zaprezentowania, po prostu boją się to zrobić.

Od najmłodszych lat- chociażby w szkole. Ma się swoje zdanie, ma się dobrą odpowiedź. Ale boimy się ją wyrazić, z obawy że zostaniemy wyśmiani. Tym sposobem wiele mądrych ludzi milczy. A głupota krzyczy coraz głośniej.

Co zrobić? Zacznij od tego:

Zastanów się nad trzema rzeczami, w których jesteś naprawdę dobry/a i wiesz, że robisz to świetnie.

 

Pomyśl także, co lubisz robić i zacznij robić tego więcej.

Ja lubię pisać i robię to dobrze. Umiem tańczyć (wiadomo, że najlepiej kiedy nikt nie patrzy, ale byli tacy co „podglądali” i potwierdzą, że mam rację). Wiem jak poradzić sobie działając lub przewodnicząc jakiejś grupie- myślę, że i w tym daję sobie radę.

Świat potrzebuję mądrych i dobrych ludzi. Potrzebuje Ciebie! Wiem, że masz coś do powiedzenia, wiem że masz talent i pasję. Możesz być kim chcesz i pamiętaj, że nigdy nie jest za późno by coś zmienić i iść w kierunku swych marzeń. Działaj!

I odważ się …na więcej!

*

Poczytaj jeszcze to! Daje kopa! https://fitstaszki.pl/2018/07/20/gdybym-byla-kolczem/

 

0 0 votes
Article Rating
Udostępnij