O matko z córką…

Rafaello wyrazi więcej niż tysiąc słów i ma z głowy. A ja próbuję dobrać te najlepsze wyrazy, po to by opisać najważniejszą kobietę w moim życiu.

Moją Mamę.

Mamuś wiem, że to przeczytasz. Dużo rzeczy już pewnie słyszałaś. Ale pozwól, że tym razem jeszcze innym powiem za co Cię kocham i czego mnie nauczyłaś.

Dałaś mi życie i nie chcesz nic w zamian. Pokazałaś jak żyć
i pchnęłaś w ramiona świata.

Nie znam nikogo kto tak kocha życie jak Ty! Dostrzegając małe szczęścia, dążysz do wielkich spraw. Jesteś piękna i dobra. Mądra i pracowita. Wysoko podniosłaś poprzeczkę, ale pozwoliłaś mi popełniać swoje błędy.

Dałaś korzenie i skrzydła- zbudowałam swój dom, ale wiem, że ten w którym się wychowałam zawsze da mi poczucie bezpieczeństwa.

Dom. No właśnie. Zawsze powtarzasz, że dom tworzą ludzie a nie ściany. A najsilniejszym fundamentem jest nasza siła i to, że zawsze możemy na siebie liczyć.

Dziękuję Ci za Wojtka, Martę i Maćka. Za to, że wychowałaś nas na odważnych ludzi; nauczyłaś by się o siebie troszczyć i trzymać razem bez względu na wszystko. Że walczyłaś o nas i za to, że jesteśmy dla Ciebie najważniejsi. Dalej to czujemy, wiesz?

Wychowałaś nie tylko nas. Dzięki temu jak kochasz swoją pracę i angażujesz się we wszystko co robisz, kolejne pokolenie ma szansę, że będzie je uczyć Pani Basia 😉 Możesz być z siebie dumna. My jesteśmy!

Myślałam, że jestem uparta po tacie, ale z czasem widzę, że wszystko co osiągnęłam mam dzięki temu, że wierzyłam i bardzo chciałam. Ty też tak robisz.

Zawsze powtarzam, że też chcę taka być. Ale Ty ciągle mówisz, że muszę przeżyć życie po swojemu, że w razie czego mi pomożesz, że jesteś blisko. Wiem to i dlatego się nie boję. I żyję po swojemu..

Dziękuję, że nauczyłaś mnie modlitwy i pokazałaś co w życiu ważne. Za wszystkie pyszne ciasta i obiady. Dziękuję za nasze wyjazdy do Sopotu i wypady do kina. Za pomoc przy moich dziewczynkach i za czas, który zawsze znajdziesz. Za to, że jesteś moją przyjaciółką, której mogę zaufać.

To wielkie szczęście mieć taką Mamę jak Ty!

Bardzo Cię kocham Mamuś! Dobrze, że jesteś! ♥

 

 

0 0 votes
Article Rating
Udostępnij