1. Kup sobie kalendarz z 24 czekoladkami w okienkach. Będziesz odliczać dni do świąt  na słodko. Czas to nie pieniądz. W tym wypadku czas to czekoladka.
 2. Ostatnia szansa na napisanie listu do św. Mikołaja. Zastanów się dobrze nad prezentem. Jeżeli nie wiesz czego chcesz- to tego nie dostaniesz.
 3. Być może usłyszysz już w radiu Last Christmas, a w każda galeria powita Cię blaskiem tysiąca świecidełek. Naciesz się tym już teraz. Zdąży Ci obrzydnąć.
 4. Barbórka! Wypij za tych, co na dole.
 5. Odeśpij Barbórkę.
 6. Mikołajki!  Jeżeli byłeś grzeczny, na pewno rano znalazłeś prezent. Jeżeli czujesz, że nie zasłużyłeś, to zrób dla kogoś coś dobrego i sam poczuj się jak św. Mikołaj.
  Nie potrzebujesz do tego laski i worka. Dobre uczynki nie wymagają oprawy.
 7. Zaopatrz się w bakalie, alkohol i majonez. Ustal priorytety i pomyśl czego będziesz potrzebował w największej ilości.
 8. Zastanów się, czy faktycznie jest sens myć okna. Ciemno robi się już o 16.00. Jeżeli widzisz przez nie na drugą stronę, to pierwszą gwiazdkę też prawdopodobnie wypatrzysz.
 9. A może kartki świąteczne? Kosztują co prawda więcej niż smsy, ale może ktoś ucieszy się bardziej z tradycyjnych życzeń niż z kopiowanych wiadomości. Pomyśl o tym.
 10. Matki Boskiej Pieniężnej. Chociaż na roraty byś poszedł.
 11. Pora zacząć wypieki! Ponieważ jesteś tym, co jesz- zastanów się czy chcesz być słodkim ciasteczkiem czy starym piernikiem.
 12. Weź wyluzuj. Kevin będzie.
 13. Zrób degustacje wina. Nie chcesz przecież poczęstować ewentualnych kolędników byle jakim alkoholem. Sprawdź na wszelki wypadek też drugą butelkę.
 14. Kup sobie kilka mandarynek. Zjedź w pracy, w autobusie, narób smaka otoczeniu. Niech inni poczują zapach świąt!
 15. A może warto odpuścić sobie słodycze i zrobić miejsce na zapas,  na świąteczny serniczek? ( Czekoladki z kalendarza się nie liczą- patrz pkt.1 W tym wypadku to nie słodycze- to narzędzie, które pomaga w organizacji czasu).
 16. Idzie zima- żartów ni ma. Ty wygrzewasz tyłek pod kocem, a są tacy, którzy nie mają czym się zagrzać. Może warto dołączyć do jakiejś zbiórki- kupić potrzebującym koc i termos? A może wspomóc schronisko dla zwierząt? Cieplej się zrobi wszystkim- zwłaszcza na sercu.
 17. Jeszcze tylko tydzień do Wigilii. Też nie wiemy, kiedy to przeleciało. Ale to już ostatnia prostka, więc pełna mobilizacja.
 18. Czas na prezenty na ostatnią chwilę. Miało być inaczej niż zawsze-wcześniej! Ale wyszło jak zwykle. Na co się zdecydować? Gry, perfumy, książki, biżuteria?  A kiedy wybór jest trudny- pamiętaj o starej zasadzie: nawet dziewczyna nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki LEGO.
 19. Jeśli jeszcze nie ubrałeś choinki,  to właśnie teraz jest moment, aby to zrobić. Światełka poplątane? Pudełko z bombkami znów zgubiło się na strychu? Co ma wisieć- pewnie i tak spadnie.
 20. Jeżeli jakimś cudem masz trochę wolnego czasu, pomóż tym, którym go brakuje. Na przykład mi!  A ja mogę Ci pomóc w…- patrz pkt. 13.
 21. To może być jeden z tych dni, kiedy stwierdzisz, ze dawniej święta cieszyły bardziej.
  To rusz dupę i spraw, by znów było fajnie! To oczywiste, że jest inaczej, wszystko się zmienia. Ale magia świąt? Jeśli w nią wierzysz- zadziała!
 22. Podsumuj wstępnie, ile z w/w punktów i zadań udało Ci się zrobić. Następna okazja na realizację postanowień już po nowym roku, ale już teraz proponuję zapomnieć o tym, że schudniesz. Niech zgadnę? W tym roku też się nie udało?
 23. Wielkimi krokami zbliża się czas świąt… Czym są dla Ciebie?
  Pomyśl, po co nam ta cała  SZOPKA…
 24. Krzątanina powoli dobiega końca, dopinanie wszystkiego na ostatni guzik.. Zapalisz świece, usiądziesz do stołu i zacznie się cicha noc…

Jeśli będą wokół Ciebie, wszyscy których kochasz, to im o tym powiedz…

Jeśli zabraknie kogoś, to popatrz w niebo i uśmiechnij się- oni też tam świętują…

Jeśli o czymś marzysz, to dziś wypowiedź to głośno…- może się spełni…

Jeśli chcesz coś zmienić, nie czekaj na lepszy moment. Zacznij od teraz.

Jeśli to czytasz, to uwierz, że cuda zdarzają się codziennie…

A Ty jesteś jednym z nich…

 

0 0 votes
Article Rating
Udostępnij