A zatem tak wygląda w tym kraju jesień średniowiecza…

Poczekałam chwilę, obserwowałam co się działo, emocje opadły.

Wyodrębniłam kilka podobieństw do tej epoki:

– czekamy na wydanie obowiązkowych pasów cnoty. (Zapomnijcie o bezpiecznym seksie. W ogóle zapomnijcie o tego typu rzeczach. Jeśli u nas edukacja seksualna opiera się na podejściu: „baba ma obowiązek dać, a chłop ma prawo wziąć”, to faktycznie niektórzy lepiej żeby się nie rozmnażali.)

– jesteśmy na progu wprowadzenia ascezy czyli odrzucamy wszystkie rozkosze i przyjemności. Wydaję mi się, że do nieba trafia się głównie za dobre rzeczy, a nie tylko ćwiczenie się i umartwianie, ale i tak co poniektórzy chyba myślą, że bilet do bram raju ma równowartość składek na tacę.

przewiduje krucjaty i wyprawy na chwałę Boga, który podejrzewam nie ma nic wspólnego z tym samozwańczym zakonem walczącym w imię prawa i sprawiedliwości, o których nie ma zielonego pojęcia.

– nie mamy niestety szlachetnych rycerzy- szanujących godność, dotrzymujących słowa. To są bardziej przypadkowe pionki, których jedyne co łączy z rycerzami to zakute łby.

-alegorie czyli plastyczne i słowne obrazy przedstawiające pewną ideę lub wydarzenie. I o ile plastyczne to z pewnością memy, to z tych słownych pozwolę sobie zacytować: te chuje muje, dzikie węże, jebany kraj kurwa, ja pierdole, do dupy, spierdalać itp.

Kiedyś Bogurodzica, dziś pieśni niejakiego Zenka odzwierciedlają potrzeby i pragnienia narodu.

sztuki wyzwolone- iluż było specjalistów, którzy mówili o nauczycielach, lekarzach – że to konowały, że sami byśmy to lepiej zrobili. Jest okazja- dzieci uczymy zdalnie, leczyć też się musimy sami.

– i na to wszystko zbliża się Halloween, czyli przybijcie piątkę Dantemu i porzućcie wszelką nadzieję, wy którzy kupujcie dynie…

-no i oczywiście szerząca się wokół zaraza.

 

Ale wiecie co Wam powiem?

Dobrze będzie.

Każda epoka kiedyś się kończy. Po średniowieczu przychodzi nowożytność. Co prawda, też z rewolucjami, kryzysami i całym tym cyrkiem, ale cały czas do przodu.

I nie mówcie, że świat się kończy. Dopóki tu jesteśmy ciągle mamy szansę coś zmienić.

..bo bycie dobrym człowiekiem jest mimo wszystko ponadczasowe…

 

/zdjęcie z filmu PULP FICTION, źródło: Internet/
0 0 votes
Article Rating
Udostępnij