O BZYKANIU

Doprawdy nie sądziłam, że będę kiedyś publicznie o tym mówić. Jednakże wszyscy mamy z tym do czynienia, wiec myślę że i ja mogę się wypowiedzieć.

A zatem.

Skoro czytasz ten tekst mając nadzieję, że będzie tu coś z podtekstami, to oj świntuchu, niestety nie tym razem.

Ten tekst będzie o pszczołach. Jakby nie było bzykają jednak częściej niż przeciętny człowiek.
I mam na myśli dźwięki. (Znów te Twoje skojarzenia…)

Jest wiosna, przyroda odpoczywa. Oddycha. Cieszy to niezmiernie kiedy niebo jest widoczne tam, gdzie wcześniej nie było go widać, kiedy odsłoniły się szczyty gór, a ptaki ćwierkają jakby głośniej niż zwykle.

Natura się upomniała o swoje. I dobrze.

Ale jesteśmy od niej zależni i podobnie jak w przypadku zdrowia, nie doceniamy dopóki wszystko jest w porządku. Dlatego trzeba o to zadbać zawczasu.

Żeby pomóc pszczołom nie trzeba być pszczelarzem.

Nie trzeba nawet stawiać ula.

Oto co można zrobić i może to zrobić każdy z nas:

🌿w ogródkach lub w doniczkach na balkonie/ tarasie zasiać rośliny miododajne np.: werbena, aksamitka, wrzosy, chaber, nostrzyki, facelia.

🌿pszczoły lubią także zioła: macierzankę, różnego rodzaju mięty, lawendę, szałwię, oregano. I na pewno będą przyciągać je takie drzewa jak lipy, klony i oczywiście drzewka owocowe.

🌿napełnić płytkie naczynie czystą wodą i dodać kilka kamieni (żeby się nie utopiły). Będą tam mogły odpocząć i napić się wody.

🌿odpowiednio i odpowiedzialnie stosować środki ochrony roślin aby nie zatruć owadów!

🌿wspierać pszczelarzy kupując lokalny miód.

🌿zrobić/ kupić domek dla pszczół.

To proste i niedrogie sposoby, na które większość z nas może sobie pozwolić. Warto! Albert Einstein powiedział: „Jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną cztery lata istnienia”.

A wtedy w ogóle nie będzie bzykania…

Poniżej zdjęcie domku, a właściwie małego hoteliku dla pszczół, który mam w ogrodzie 🙂 czeka na lokatorów ! Taki domek można kupić, albo wykonać samemu.

BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA KAŻDE UDOSTĘPNIENIE TEGO TEKSTU <3

 

0 0 votes
Article Rating
Udostępnij